Skalník / Cotoneaster lacteus Výška rastliny: 70 -80 cm

Kód: 00268
Neohodnotené
43 € / ks
Skladom (>5 ks)

Skalník (Cotoneaster lacteus) je výnimočný, stálezelený ker, ktorý sa vyznačuje svojimi atraktívnymi vlastnosťami a širokým spektrom využitia v záhradníctve. Tento ker sa pôvodne nachádza v južnej časti Číny, ale je široko pestovaný a obľúbený po celom svete.

Skalník Cotoneaster lacteus je známy svojou odolnosťou voči rôznym poveternostným podmienkam a môže prosperovať vo väčšine typov pôdy, pokiaľ je dobre drenážovaná. Jeho lesklé, tmavozelené listy sú protihrdza a vytvárajú elegantný kontrast k malým, bielym kvetom, ktoré sa objavujú na jar. Po kvitnutí sa na keroch vytvárajú drobné, červené bobule, čo zvyšuje ich dekoratívny efekt a poskytuje potravu pre vtáky.

Skalník Cotoneaster lacteus je vynikajúci pre svoju schopnosť byť tvarovaný, čo z neho robí ideálny kandidát na živý plot alebo obrubu. Okrem toho je to vynikajúca rastlina na skalky, kde dodáva struktúru a textúru. Je to tiež nízka údržbová rastlina, ktorá je tolerantná voči strihu a môže sa ľahko udržiavať na žiadanú veľkosť a tvar.

Celkovo je Skalník Cotoneaster lacteus vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pevnú a dekoratívnu rastlinu s minimálnymi nárokmi na údržbu.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o skalník (Cotoneaster lacteus) je pomerne nenáročná, avšak zabezpečuje, že rastlina bude zdravá a krásne kvitnúť. Tu je niekoľko tipov:

1. **Poloha:** Skalník uprednostňuje slnečné alebo polotienisté stanovisko. Dobré osvetlenie pomáha rastline kvitnúť a plodiť hojne.

2. **Zalievanie:** Väčšinou skalník netrpí nedostatkom vody, ale najmä počas suchších období je potrebné udržiavať pôdu vlhkú. Zalievanie by malo byť pravidelné, ale dôkladné, aby sa zabezpečila rovnomerná vlhkosť pôdy.

3. **Hnojenie:** Raz za rok, v začiatkom jari, môžete skalník hnojiť univerzálnym hnojivom pre kvitnúce rastliny. To pomôže podporiť bohaté kvitnutie a zdravý rast.

4. **Strih:** Skalník toleruje strih a tvarovanie do požadovanej formy. Pravidelný strih po odkvitnutí môže pomôcť udržať rastlinu kompaktnú a esteticky príťažlivú.

5. **Ochrana pred chorobami a škodcami:** Skalník je obyčajne odolný voči chorobám a škodcom, ale je dobré pravidelne skontrolovať rastlinu na prípadné problémy. Ak sa vyskytnú, použite vhodné prostriedky na ochranu rastliny.

6. **Zimná ochrana:** V oblastiach s mrazivými zimami môže byť vhodné chrániť skalník pred mrazom mulčovaním koreňovej zóny a prípadne zakrytím rastliny.

S dodržiavaním týchto tipov by váš skalník mal dobre prosperovať a prinášať vám krásne kvety a plody.

Dodatočné parametre

Kategória: Rastliny
Hmotnosť: 4.1 kg
Výška rastliny v cm: 70-80
Výška s kvetináčom v cm: 80-90
Stanovisko: Slnečné, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz