Slivka Stĺpová - IMPERIAL Výška stromu: 90-130 cm

Kód: 01261
Neohodnotené
29 € / ks
Skladom (>5 ks)

Slivka Stĺpová - IMPERIAL je ideálna voľba pre tých, ktorí majú obmedzený priestor, ale nechcú sa vzdať lahodného ovocia. Svojím stĺpovým tvarom umožňuje úsporné využitie miesta bez kompromisu vo výnose chutného ovocia.

Táto odroda slivky sa vyznačuje svojou výnimočnou chuťou a vysokou úrodou. Je vhodná pre pestovanie vo väčšine oblastí a jej stĺpový rast robí zber ovocia jednoduchým a pohodlným.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Poloha a osvetlenie: Vyberte miesto pre slivku s dostatkom slnečného svetla. Slivka potrebuje minimálne 6 hodín slnečného žiarenia denne pre optimálny rast a plodenie.

  2. Pôda: Slivka uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Pred výsadbou môžete do pôdy pridať kompost alebo iný organický materiál.

  3. Zavlažovanie: Slivky potrebujú pravidelné zavlažovanie, najmä počas suchších období a počas tvorby plodov. Sledujte pôdu a zavlažujte ju, keď je potrebné, aby bola vlhká, ale nie premočená.

  4. Hnojenie: Hnojte slivkové stromy na jar, keď začnú vyrastať nové výhonky. Použite hnojivo špeciálne určené pre ovocné stromy, aby ste podporili rast a plodenie.

  5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie je dôležité pre udržanie tvaru stromu a podporu tvorby ovocia. Orezávanie by sa malo vykonávať v zime, keď je strom v stave spánku.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Sledujte stromy na príznaky chorôb a škodcov a podniknite potrebné kroky na ich kontrolu a liečbu. Použite biologické alebo organické prostriedky na ochranu, ak je to možné.

  7. Zber ovocia: Zbierajte slivky, keď sú plne dozreté, aby ste si zachovali ich chuť a kvalitu. Pravidelne zbierajte plody, aby ste podporili ďalšiu úrodu a minimalizovali riziko poškodenia stromu.

Dodatočné parametre

Kategória: Ovocné stromy
Hmotnosť: 1.3 kg
Výška rastliny v cm: 90-130
Výška s kvetináčom v cm: 120-140
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz