Smrek pichľavý / PICEA PUNGENS "Blue Diamond" Objem kvetináča90l, výška 150-175 cm

Kód: 00118
Neohodnotené
490 € / ks
Skladom (2 ks)
Smrek pichľavý ´BLUE DIAMOND´ patrí medzi pomaly rastúce ihličnany, ktoré po desiatich rokoch dosahujú výšku približne 1-3 metrov. Pôvod tejto odrody sa nachádza v Kanade a USA, no u nás si získal obľubu predovšetkým vďaka svojmu nádhernému sfarbenému ihličiu, ktoré má strieborno-modrú farbu. Strom prirodzene formuje kužeľovitý tvar, s husto posiatymi vetvami, ktoré zdobia pichľavé ihličie, zachovávajúce svoju nádheru počas celého roka. Smrek ´BLUE DIAMOND´ je odolný voči rôznym pôdnym podmienkam, vyhovuje mu akákoľvek nepremočená pôda. Ideálne preňho je slnečné stanovisko. Vďaka svojmu pomalému rastu a atraktívnemu tvaru je ideálny do malých aj veľkých záhrad, kde môže pôsobiť ako výrazný prvok. Taktiež skvele dopĺňa väčšie skalky a prispôsobuje sa rôznym záhradným kompozíciám.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o smrek pichľavý, špeciálne o variant "Blue Diamond", vyžaduje určité opatrenia na zabezpečenie jeho zdravého rastu a zachovanie jeho charakteristickej modrej farby ihličia. Tu sú nevyhnutné kroky pre starostlivosť:

1. **Poloha a osvetlenie:** Smrek pichľavý "Blue Diamond" uprednostňuje slnečné alebo polotienisté stanovište. Vyberte miesto s dostatkom slnečného svetla, aby sa zachovala jeho modrá farba ihličia.

2. **Pôda:** Pestujte ho v dobre odtokovej, vlhkej pôde s dobrou vzdušnosťou. Smreky preferujú kyslé až neutrálné pôdy. Pri výsadbe dodajte do pôdy organický materiál, aby ste zlepšili jej štruktúru a živiny.

3. **Zalievanie:** Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, ale nie premočenú. Pravidelné zavlažovanie je kľúčom k zdravému rastu, najmä počas suchších období. Zvlášť dôležité je udržiavať pôdu vlhkú počas prvých rokov po výsadbe.

4. **Hnojenie:** Hnojte ho raz do roka na jar vhodným hnojivom pre ihličnany. Vyvarujte sa

 nadmernému hnojeniu, ktoré by mohlo spôsobiť popálenie koreňov a poškodiť strom.

5. **Rez:** Minimálny rez je potrebný na odstránenie mŕtvych alebo poškodených konárov a na tvarovanie koruny stromu. Orezávanie vykonávajte opatrne, aby ste minimalizovali poškodenie stromu.

6. **Ochrana pred chorobami a škodcami:** Pravidelne kontrolujte strom na príznaky chorôb alebo škodcov, ako sú napríklad hmyzí škodcovia alebo hubové choroby. Pri potrebe použite vhodné prostriedky na ochranu rastlín.

7. **Ochrana pred mrazom:** V oblastiach so silnými mrazmi chráňte mladé stromy pred mrazom pomocou mulčovania pôdy okolo koreňov a kryciou tkaninou počas mrazivých nocí.

S primeranou starostlivosťou by váš smrek pichľavý "Blue Diamond" mal rásť zdravo a zachovávať svoju nádhernú modrú farbu ihličia, čím prispieva k estetike vášho záhradného priestoru.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 150-175
Výška s kvetináčom v cm: 175-200
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz