Ťahavá ruža veľká Výška rastliny: 70-80 cm

Kód: 00346
Neohodnotené
35 € / ks
Skladom (>5 ks)

"Ťahavá ruža veľká" je populárny termín používaný na opis ruží, ktoré majú dlhé, silné vetvy a veľké kvety. Tieto ruže sú obľúbené pre svoju schopnosť poskytovať dlhé stonky vhodné pre rezy a veľké kvety, ktoré sú atraktívne vo výzdobe a aranžmánoch.

Vzhľad:

Tieto ruže majú robustné stonky, ktoré sa vyznačujú svojou schopnosťou rásť do veľkých dĺžok. Ich kvety sú väčšinou veľké, plné a majú bohatú farbu. Listy sú zvyčajne tmavozelené a lesklé.

Rastové podmienky:

"Ťahavé ruže veľké" preferujú slnečné stanovištia a dobre odtokovú pôdu. Sú odolné voči miernej zvlnenosti pôdy, avšak je dôležité udržiavať ich dostatočne zalievané a hnojené pre zdravý rast a bohaté kvitnutie.

Použitie:

Tieto ruže sú vhodné pre rôzne použitia v záhradách, ako sú solitérne výsadby, živé ploty alebo ako súčasť kvetinových záhonov. Sú tiež obľúbené pre rezanie kvetov na aranžmány a dekorácie.

"Ťahavá ruža veľká" je ideálnym doplnkom do každej záhrady alebo krajinného projektu, ktorý si vyžaduje nádherné kvety a výrazné stonky.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Ťahavú ružu veľkú vyžaduje určité úsilie a pozornosť, aby sa udržala zdravá a kvitnúca. Tu sú niektoré dôležité aspekty starostlivosti:

1. **Poloha:**
   Vyberte slnečné miesto s dostatkom priameho slnečného svetla. Ruže potrebujú aspoň 6 hodín slnečného svetla denne na zdravý rast a bohaté kvitnutie.

2. **Pôda:**
   Zabezpečte dobre odtokovú pôdu s dobrým zásobením živinami. Dobrá drenáž je dôležitá, pretože ruže netolerujú premočenú pôdu. Môžete pridať kompost alebo rašelinu pre zlepšenie štruktúry pôdy.

3. **Zalievanie:**
   Zalievanie by malo byť pravidelné a dostatočné, aby sa udržala vlhkosť pôdy. Zalievanie by malo byť hlboké, ale mierne. Vyhnite sa premočeniu pôdy, pretože to môže spôsobiť hnilobu koreňov.

4. **Hnojenie:**
   Hnojte ruže hnojivom určeným pre kvitnúce rastliny. Hnojivo aplikujte podľa pokynov na obale, obvykle na jar a potom počas leta podľa potreby.

5. **Rez:**
   Pravidelný rez je dôležitý pre udržanie zdravia a tvaru ruže. Režte odumreté, poškodené alebo slabé vetvy na jar. Tiež režte kvety po odkvitnutí, aby ste podporili nový rast a kvitnutie.

6. **Ochrana pred škodcami a chorobami:**
   Monitorujte rastlinu na prítomnosť škodcov alebo príznakov chorôb. V prípade potreby použite vhodné prostriedky na ochranu pred škodcami alebo liečbu chorôb.

7. **Zimná starostlivosť:**
   V chladných oblastiach chráňte ruže pred mrazom pokrývkou koreňového systému alebo zavlažovacím systémom. Mulčovanie okolo koreňov môže pomôcť chrániť rastliny pred mrazom.

Dodržiavaním týchto krokov starostlivosti by ste mali byť schopní udržať svoju Ťahavú ružu veľkú zdravú a krásnu, s bohatým kvitnutím a pevnými stonkami.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 4 kg
Výška rastliny v cm: 70-80
Výška s kvetináčom v cm: 80-110
Stanovisko: Slnečno
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz