Tis obyčajný / TAXUS HIBERNICA "Aurea" Objem kvetináča :80l, výška 180 -200 cm

Kód: 00119
Neohodnotené
540 € / ks
Skladom (1 ks)
Tis obyčajný je stredne rýchlo rastúci, vždyzelený ihličnan s konárami pokrytými sploštenými ihlicami a ozdobenými spestrenými červenými plodmi. V dospelosti dosahuje výšku približne 3 - 5 metrov, pričom šírka rastliny sa pohybuje okolo 0,8 - 1 metra. Jeho habitus je stĺpovitý. Listy sú zeleno-žltej farby. Tis obyčajný nevyráža výrazné kvety alebo nekvitne. Priestorová hustota tejto rastliny je približne 1 kus na 1 m2. Potrebuje stredné zavlažovanie a prosperuje v ideálnych svetelných podmienkach, ktoré môžu zahŕňať slnečné aj tienisté miesta. Mrazuvzdornosť tisu obyčajného je až do -29°C, čo ho robí vhodným pre pestovanie v rôznych oblastiach. Ideálne sa uplatňuje v malých aj veľkých záhradách a parkoch, kde dopĺňa estetiku prostredia. Rastlina rastie stredne rýchlo a je vhodná na tvorbu živých plôtov. Vyžaduje minimálnu údržbu, je odolná voči znečisteniu a vetru a netrpí potrebou kyslej pôdy. Toleruje rez, čo umožňuje jej tvarovanie podľa potreby.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť:

  1. Poloha a osvetlenie: Tis obyčajný preferuje plné slnečné až polotienisté miesto. Môže rásť aj v tienistých oblastiach, ale kvitnutie môže byť menej hojné.

  2. Zalievanie: Udržujte pôdu vlhkú, najmä počas prvých rokov po výsadbe. Dospelé rastliny sú odolnejšie voči suchu, ale pravidelné zavlažovanie počas suchších období je vždy prospešné.

  3. Pôda: Tis obyčajný uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá je vlhká, ale nie nadmieru mokrá. Zabezpečte primeranú drenáž, aby ste predišli stagnácii vody.

  4. Hnojenie: Hnojte raz ročne na jar vyváženým hnojivom pre ihličnany. Dodatočné hnojenie môže byť potrebné v prípade viditeľného nedostatku živín.

  5. Rez: Vykonávajte minimálny rez na udržanie žiaducej formy a hustoty koruny. Rez by mal byť opatrný, aby sa minimalizovalo poškodenie rastliny.

Tis obyčajný je nenáročná a trvanlivá rastlina, ktorá prinesie trvalú štruktúru a zelený prvok do vášho exteriéru. S primeranou starostlivosťou poskytne vášmu prostrediu eleganciu a štýlový vzhľad, ktorý vydrží mnoho rokov.

Dodatočné parametre

Kategória: Ihličnaté stromy
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 180-200
Objem kvetináča: 80 l
Výška s kvetináčom v cm: 200-240
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz