Vavrínovec lekársky ´NOVITA´ / PRUNUS LAUROCERASUS "Novita" Kmeň 8-10cm Výška rastliny 240

Kód: 01069
Neohodnotené
249 € / ks
Skladom (>5 ks)
Vavrínovec lekársky ´NOVITA´ je rýchlo rastúca a veľmi efektívna odroda. Voľne rastúce kríky dosahujú výšku až 3 metre a zachovávajú si veľmi kompaktný tvar. Jeho veľké (10-15 cm), lesklé listy majú tmavozelenú farbu. V máji krík kvitne voňavými, drobnými, bielymi kvetmi a neskôr sa na ňom objavia malé, čierne bobule (nejedlé). Vavrínovec ´NOVITA´ uprednostňuje dobre priepustnú, vzdušnú a mierne vlhkú pôdu. Jeho ideálnym stanovišťom je slnečné alebo polotienené miesto. Tento krík veľmi dobre znáša rez, čo ho robí ideálnym pre výsadbu do živých plotov. Svojím kompaktným tvarom a rýchlym rastom poskytuje nielen estetický vzhľad, ale aj efektívnu bariéru. Vavrínovec ´NOVITA´ je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásy a funkcionality vo svojej záhrade.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť:

  1. Poloha a osvetlenie: Vavrínovec ´Novita´ preferuje slnečné alebo polotienisté stanovište, kde má dostatok svetla na zdravý rast a hustý habitus.

  2. Zalievanie: Udržujte pôdu stále vlhkú, najmä počas prvých rokov po výsadbe. Dospelé rastliny sú odolné voči suchu, ale pravidelné zavlažovanie je dôležité počas suchších období.

  3. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú, živnú pôdu s prísunom piesku a humusu.

  4. Rez: Vykonávajte minimálny rez na udržanie žiaducej formy a hustoty koruny. Odstránenie mŕtvych alebo poškodených vetvičiek pomáha udržiavať rastlinu zdravú.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 240-270
Výška s kvetináčom v cm: 270- 290
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Atypická doprava: 1
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz