Verbena Výška rastliny: 15-25 cm

Kód: 01352
Neohodnotené
12,90 € / ks
Skladom (1 ks)
Verbena je rod kvitnúcich rastlín, ktoré patria do čeľade Verbenaceae. Sú to obvykle jednoročné alebo trvalky s kvetmi vo forme klastrov, ktoré sú často farebné a prilákavé pre ľudí a hmyz. Tu je niekoľko informácií o starostlivosti o verbeny:

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

1. **Poloha**: Verbena preferuje slnečné miesta, ale môže rásť aj na miernom polotieni. Vyberte si pre ne dobre osvetlené miesto, kde budú mať dostatok slnečného svetla.

2. **Pôda**: Dobrá drenáž je kľúčová. Verbena uprednostňuje dobre odtokovú pôdu, ktorá nezostáva dlho mokrá. Môže sa pestovať v rôznych type pôdy, od piesočnatej až po ílovitú, pokiaľ je dobre odvodnená.

3. **Zalievanie**: Verbena potrebuje pravidelné zavlažovanie, najmä počas horúcich letných mesiacov. Udržujte pôdu rovnomerne vlhkú, ale vyvarujte sa prelievania, ktoré by mohli spôsobiť hnilobu koreňov.

4. **Hnojenie**: Môžete pridať hnojivo do pôdy pri výsadbe alebo použiť tekuté hnojivo počas rastu. Hnojte mierne, aby ste sa vyhli nadmernému rastu rastlín na úkor kvitnutia.

5. **Rez**: Po odkvitnutí môžete odstrániť odkvitnuté kvety a poškodené stonky, čo podporí ďalšie kvitnutie a udrží rastlinu kompaktnú.

6. **Množenie**: Verbenu možno množiť z delením trsov alebo z odrezkov stoniek.

7. **Zimná starostlivosť**: Niektoré druhy verbeny sú trvalky a môžu prezimovať v miernych podnebných podmienkach. V oblastiach s chladnejším podnebím, kde môžu byť vystavené mrazom, môžete ich chrániť mulčovaním alebo presunom do vnútorných priestorov.

8. **Pestovanie v kvetináči**: Verbena sa tiež dobre darí v kvetináčoch a kontajneroch na terasách alebo balkónoch. Zabezpečte dostatočný odtok vody a pravidelné zalievanie.

Starostlivosť o verbenu je relatívne jednoduchá, a ak dodržiavate tieto základné tipy, môžete si vychutnať jej farebné kvety počas celého rastového obdobia.

Dodatočné parametre

Kategória: Trvalky
Hmotnosť: 1.2 kg
Výška rastliny v cm: 15-25
Výška s kvetináčom v cm: 25-35
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz