Vtáči Zob / Ligustrum Ovalifolium K40/50 Výška rastliny: 25-35 cm

Kód: 00681
Neohodnotené
3,90 € / ks
Skladom (>5 ks)


Vtáči Zob (Ligustrum Ovalifolium) K40/50

Popis: Vtáči Zob, známy aj pod názvom Ligustrum Ovalifolium, je populárny druh stále zeleného keru s lesklými listami. Je to odolná a univerzálna rastlina, ktorá je vhodná na formovanie živých plotov, ale aj na solitérne výsadby.

Charakteristika:

 • Dorastá do výšky približne 40-50 cm a tvorí hustý, kompaktný ker.
 • Jeho listy sú oválneho tvaru a majú jemne lesklý povrch, čo dodáva rastline elegantný vzhľad.
 • Kvety sú malé a biele, vytvárajúc jemný a príjemný kontrast k zelenej listovej hmote.

Použitie:

 • Živé ploty: Vtáči Zob je ideálny na tvorbu živých plotov kvôli svojej hustote a schopnosti dobre sa formovať.
 • Solitérne výsadby: Môže byť tiež použitý ako solitérna rastlina v záhradných kompozíciách, kde dodáva zelenú štruktúru a textúru.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

Starostlivosť o Vtáči Zob (Ligustrum Ovalifolium) je pomerne nenáročná, ale zohľadnenie niektorých dôležitých aspektov je kľúčové pre zdravý rast a pekný vzhľad:

 1. Poloha: Vtáči Zob preferuje slnečné až polotienisté stanovisko. Miesto v tieni môže spôsobiť riedenie listov a zhoršený rast.

 2. Pôda: Rastlina rastie najlepšie vo dobre odtokovanej pôde s dostatočnou vlhkosťou. Vyhnite sa príliš mokrej pôde, aby ste predišli hnilobe koreňov.

 3. Zalievanie: Pravidelné zavlažovanie je dôležité, najmä počas suchších období. Udržujte pôdu mierne vlhkú, ale vyhnite sa premočeniu.

 4. Hnojenie: Hnojenie môže byť potrebné raz ročne na jar alebo na začiatku leta. Použite vyvážené hnojivo pre listnaté rastliny podľa odporúčaní na obale.

 5. Orezávanie: Pravidelné orezávanie je kľúčom k udržaniu živého plotu v žiaducej forme. Orezávajte rastliny podľa požiadaviek na tvar a hustotu na jar alebo na jeseň.

 6. Ochrana pred škodcami a chorobami: Sledujte rastliny a vykonávajte preventívne opatrenia proti možným škodcom a chorobám. Pravidelná kontrola pomôže identifikovať problémy včas a prijať potrebné opatrenia.

S primeranou starostlivosťou a dodržiavaním týchto jednoduchých krokov bude váš Vtáči Zob zdravý, pekne rastúci a prinesie do vášho exteriéru krásu a štruktúru.

Dodatočné parametre

Kategória: Listnaté kríky
Hmotnosť: 0.5 kg
Výška rastliny v cm: 25-35
Výška s kvetináčom v cm: 35-50
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz