Yucca filamentosa Color Guard Výška rastliny: 20-30 cm

Kód: 01275
Neohodnotené
69 € / ks
Skladom (4 ks)

 

 Yucca filamentosa ´Color Guard´ je kompaktná rastlina so zeleno-žltými lístkami, ktoré majú krémovo-biely okraj. Tento kultivar prináša do záhrady výrazný a farebný akcent. Má elegantné, špičaté listy usporiadané v rôznych úrovniach, čo dodáva rastline unikátny vzhľad. Jeho kvety sú krémovo-biele a vyskytujú sa na vysokých stonkách, čo dodáva rastline dramatický vzhľad v období kvitnutia.

Detailné informácie

Osobný vzťah
Osobné vzťahy s pestovateľmi
Široký sortiment rastlín skladom
Široký výber rastlín

Podrobný popis

  1. Stanovisko: Yucca filamentosa ´Color Guard´ preferuje slnečné až polotienené stanovisko. Rastlina je odolná voči suchu a teplu, ale toleruje aj miernejšie stredomorské podmienky.

  2. Pôda: Rastlina uprednostňuje dobre odtokovú pôdu. Pôda by mala byť mierne vlhká, ale dobre odvodnená. Yucca je odolná voči chudobným pôdam, ale priaznivo reaguje na pridanie kompostu pri výsadbe.

  3. Zavlažovanie: Yucca filamentosa ´Color Guard´ je odolná voči suchu a nepotrebuje časté zavlažovanie. Udržiavajte pôdu rovnomerne vlhkú, najmä počas obdobia zakoreňovania po výsadbe.

  4. Hnojenie: Rastlina nepotrebuje pravidelné hnojenie, ale môžete ju občas hnojiť vyváženým hnojivom pre okrasné rastliny na jar a v lete.

  5. Rezanie: Yucca filamentosa ´Color Guard´ nepotrebuje pravidelné orezanie. Odstráňte suché alebo poškodené listy, aby ste udržali rastlinu čistú a zdravú.

  6. Ochrana pred chorobami a škodcami: Yucca je obyčajne odolná voči chorobám a škodcom. Sledujte rastlinu na prípadné príznaky problémov a zasiahnite podľa potreby.

Dodatočné parametre

Kategória: Palmy
Hmotnosť: 3.4 kg
Výška rastliny v cm: 20-30
Výška s kvetináčom v cm: 25-45
Stanovisko: Slnečno, polotieň
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz